FIND THE ANSWERS

Henry pays $26.78 for 6.5 gallons of gas. find the unit price in dollars per gallon.?

Answer this question

  • Henry pays $26.78 for 6.5 gallons of gas. find the unit price in dollars per gallon.?


Answers

Answer #1 | 16/12 2016 11:37
$ 26•78 / 6•5 = $ 4•12 per gallon
Positive: 66.666666666667 %
Answer #2 | 16/12 2016 05:45
$4.12
Positive: 60 %
Answer #3 | 16/12 2016 05:10
$4.12 per gallon
Positive: 60 %
Answer #4 | 18/12 2016 20:19
#26.78/6.5 = $4.12 per gallon.
Positive: 57.142857142857 %
Answer #5 | 16/12 2016 05:12
just divide it
Positive: 50 %
Anonymous754348 | 20/01 2018 01:29
216
Positive: 50 %
Answer #7 | 16/12 2016 05:40
$26.78 / 6.5 gallons = $4.12 per gallon
Positive: 42.857142857143 %
Answer #8 | 16/12 2016 05:09
($26.78) / (6.5 gal) = $4.12/gal
Positive: 40 %
Answer #9 | 16/12 2016 05:18
http://www.wolframalpha.com/ http://www.wolframalpha.com/input/?i=$26.78+for+6.5+gallons
Positive: 33.333333333333 %

Possible answer