FIND THE ANSWERS

why it cost rosemary $6.68 for 4 pounds of apples,what is the rate she paid for the apples? write in words?

Answer this question

  • why it cost rosemary $6.68 for 4 pounds of apples,what is the rate she paid for the apples? write in words?


Answers

Answer #1 | 23/12 2013 02:52
$1.67 times 4 is $6.68
Positive: 62 %
Answer #2 | 23/12 2013 04:53
ONE DOLLAR AND SIXTY SEVEN CENTS PER POUND OF APPLES
Positive: 56 %
Answer #3 | 23/12 2013 08:26
pounds of apples Six Dollars for four pounds of apples or One dollar and Sixty seven cents a pound
Positive: 36 %
Answer #4 | 24/12 2013 20:30
If you want to find the rate, you would have divide 6.68 by 4 which will give you 1.67. Therefore, it is $1.67. One dollar and sixty-seven cents. Hopefully, that helps you. Hooah!
Positive: 4 %

Possible answer

... cost rosemary $6.68 for 4 pounds of apples,what is the rate she paid for the apples? write in words?, ... why it cost rosemary $6.68 for 4 pounds of ...
Read more
Positive: 62 %
January 4, 2013 22 Comments. ... Mister Koens About the Pyramids of Giza, I have other statements to say. The Pyramids of Giza | Arabic Language Blog.
Read more
Positive: 43 %